Sommarjobb

Nu börjar det bli dags att söka sommarjobb, nedan finns några exempel.

Feriearbete i kommunen

De ungdomar som är boende (mantalsskrivna) i Olofströms kommun och som under året fyller 18 år och i mån av plats till de som fyller 17 år. Arbetsuppgifterna blir inom vård, barnomsorg, turism, dans samt trädgård/ parkarbete. För att jobba inom trädgård/park ska man innan anställningen börjar ha fyllt 18 år.

Sista ansökningsdag:  2018-03-19.

 
Feriearbete på Volvo
Det finns möjlighet att söka jobb på Volvo Car Body Compoponents i Olofström. Tjänsterna finns inom våra Produktionsområden Sammansättning, Pressning, Logistik och Underhåll i Olofström. Vi vänder oss till dig som är fyllda 18 år och studerande, eller avslutar dina studier vårterminen 2018
Sista ansökningsdatum, 2017-03-04.
 
Mer information om dessa och andra jobbmöjligheter kommer på Teknik- och rekryteringsmässan i Folkets hus fredag 2 mars.