Antagna elever till hösten

Nedan finns lista över antagna elever till hösten.
Vi välkomnar er alla!

BF16 – Barn & fritidsprogrammet

Aspholm Josefin
Bislimi Qendresa
Bordin Emil
Cehlin Lorenzo
Faltin David
Glansberg Emmi
Gran Classon Elise
Johnsson Emilia
Rask Emilia
Räty Leo
Svensson Alice
Svensson Molly

EE16 – El- & energiprogrammet

Askblom Albert
Bengtsson Jonathan
Bergdahl Max
Bergman Olof
Björklund Fabian
Hallberg Elias
Johansson Wyöni Noah
Karlsson Victor
Kvist Robin
Lennartsson Gabriel
Modig Oscar
Nilsson Kalle
Persson Lucas
Risberg Mattis
Tuvesson Jacob
Zukaj Edmond

EK16 – Ekonomiprogrammet

Alaverdyan Karen
Bengtsson Jeff
Björnsson Maja
Capin Manuela
Carlgren Eric
Carlsson Hugo
Falih Fahad
Folkesson Noah
Gustafsson Sebastian
Holmer Eva
Hultén Marina
Hultman Hugo
Johansson Isac
Liddle Albert
Månsson Viktor
Nekzad Ali
Nilsson Julia
Palenryd Samuel
Penkina Alisa
Pettersson Elin
Rapp Teddie
Runesson Lukas
Velic Erna

 

FT16 – Fordon- & transportprogrammet

Agusi Valentino
Gränbo Gustav
Haag Jonatan
Johnson Rune
Martinsson Kim
Oskarsson Fredrik
Rillver Robert
Rolandsson Martin
Rydberg Johan
Svensson Nellie
Uruzgani Kumail

IMPROFT16 – Introduktionsprogrammet, Fordon och transport

Bengtsson Olof
Filipsson Amanda

 

HA16 – Handels- & administrationsprogrammet

Axelsson Otto
Dyrholm Carlseng Pedersen Mikkel
Ingvarsson Dennis
Ingvarsson Kevin
Johansson Gliveson Anton
Jönsson Marcus
Korner Adam
Lind Ebba
Sandberg Elvira

 

IN16 – Industritekniska programmet

Ståhl William
Olszewski Michal

IMPROIN16 – Introduktionsprogrammet, Industritekniska

Andersson Jakob
Chinwari Nisar Ahmad
Okrasa Marcel

 

IMIND16 – Introduktionsprogrammet individuellt alternativ

Andersson Johan
Karlsson Hult Fanny
Niklasson Henrik
Olsson Wendel Lina
Samwel Martina
Samwel Miranda
Svensson Ronja
Yngve Jimmy

 

IMSPR16 – Introduktionsprogrammet språkintroduktion

Ahadi Ali Yazir
Alazawi Ahmad
Alhallak Tarek
Amin Muhammad
Ataii Najib
Cich Dawid
Fidai Gholam Hussain
Gholami Farhad
Hazara Mohammad
Hosseini Ali
Hosseini Mahdi
Husseini Amir
Husseini Javed
Jafari Amir
Jarzabek Sebastian
Kandar Anas
Mohades Khadij
Osunbar Osamuyimen
Safdari Jan Mohammed
Saniee Hussain
Sarvari Majsam
Shefai Jan Mohammed
Tajik Hamid
Weldemikael Adyam

 

NA16 – Naturvetenskapliga programmet

Frantz Anton
Jensen Ebba
Josipovic Enna
Kallerbäck Ellen
Karlsson Kajsa
Katvala Lukas
Nilsson Irmalinn
Ravemyr Lovisa
Sällström Madeleine
Thonrud Elisa
Toftner Kajsa
Wahlbom Ellen
Wawrzyniuk Weronika
Wildheim Elvira

IMPRENA16 – Introduktionsprogrammet, Naturvetenskap

Abdalraziq Ali Naqi
Snobar Fatema

 

SA16 – Samhällsvetenskapliga programmet

Albin Isabel
Bygde Svensson Ebba
Carlsson Love
Çelik Bedran Baran
Costaniuc Alexandra
Dagsberg Linnea
Enberg Alva
Eriksson Berenth Rasmus
Gustafsson Philip
Holgersson Jennifer
Håkansson Adam
Johansson Dennis
Jönsson Fabian
Kardum Gabriel
Lind Emil
Lindsjö Nicholas
Luxhöj Moa
Malmgren Jacob
Najvik Algot
Ronnelin Emma
Roskvist Hanna
Stensson Julia
Stepan Jan

IMPRESA16 – Introduktionsprogrammet, Samhällsvetenskap

Ahmed Mohammed Saleh
Knoroz Svitlana

 

TE16 – Teknikprogrammet

Albertsson Julius
Bengtsson Filip
Cobanov Julia
Grönberg Teddy
Hansson Mattias
Hermansson Wilma
Johansson Albin
Johnsson Ronja
Jönsson Eric
Möllerstedt Emil
Nilsson Elin
Olsson Alex
Perätalo Elias
Ring Victor
Senbom Wille
Svensson Adam
Svensson Olle
Thulin Isac
Wihlborg Erik

 

TE4 – Fjärde året på Teknikprogrammet

Noori Esmat
Osadczuk Sebastian Piotr
Pettersson Lukas

Prytz Johnsson Daniel